بوستر پمپ ابارا

بوسترپمپ ابارا از محصولات شرکت ابارا ایتالیا می باشد. معمولا در این نوع از محصولات چند پمپ را بصورت موازی بهم متصل می کنند تا باعث افزایش هد و دبی و درنتیجه افزایش فشار آب در مصارف مختلف گردد. بوسترپمپ های ابارا مصارف مختلفی همچون در بوستر پمپ های آبرسانی، بوسترپمپ های آبیاری و بوسترپمپ های آتشنشانی  دارند. تنها برخی از مدل های پمپ ابارا قابلیت کوپل شدن و ساخت بوسترپمپ را دارند که این مدل ها عبارتند از CDA، EVMSG  EVMS ،MD-MMD،3D-3DPF ،FSA . برای خرید بوسترپمپ ابارا از نمایندگی پمپ ابارا در ایران، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. بوسترپمپ های ارائه شده در این شرکت دارای 18 ماه گارانتی می باشد. 

بوسترپمپ ابارا

بوستر پمپ ابارا سری CDA

بوسترپمپ ابارا سری CDA از کوپل شدن چند پمپ سری CDA ساخته می شود. این بوستر پمپ ها دورمتغیر هستند و برای مصارف آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

این بوستر پمپ ابارا با تابلو برق اشنایدر فرانسه با اینورتر دانفوس، اتصالات برنجی سیم ایتالیا با لرزه گیر ارتعاشات صنعتی ایران، منبع دیافراگمی 100 لیتری، ترانسمیتر دانفوس با مانومتر صفحه 10 سانت، کلکتور گالوانیزه گرم مجهز می شوند.همچنین نوع سازه بوستر از نوع شاسی مادر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشخصات فنی بوسترپمپ ابارا سری CDA روِی لینک زیر کلیک کنید.

بوستر پمپ ابارا سری MD-MMD

بوسترپمپ ابارا سری MD-MMD از کوپل شدن چند پمپ سری  MD-MMD ساخته می شود. این بوستر پمپ ها دور ثابت هستند و برای مصارف آبیاری و آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

این بوستر پمپ ابارا با تابلو برق اشنایدر فرانسه تک ضرب و دو ضرب، اتصالات برنجی سیم ایتالیا با لرزه گیر ارتعاشات صنعتی ایران، دو منبع دیافراگمی 24 لیتری، کلید پرشر دانفوس با مانومتر صفحه 10 سانت، لوله مانیسمان رده 40 مجهز می شوند. همچنین نوع سازه بوستر از نوع شاسی مادر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشخصات فنی بوسترپمپ ابارا سری MD_MMD روِی لینک زیر کلیک کنید.

بوستر پمپ ابارا سری EVMS EVMSG

بوسترپمپ ابارا سری EVMS EVMSG از کوپل شدن چند پمپ سری EVMS EVMSG ساخته می شود. این بوستر پمپ ها دورمتغیر هستند و برای مصارف آبرسانی جهت افزایش فشار آب کاربرد دارند.

این بوستر پمپ ابارا با تابلو برق اشنایدر فرانسه با اینورتر دانفوس، اتصالات برنجی سیم ایتالیا با لرزه گیر ارتعاشات صنعتی ایران، منبع دیافراگمی 100 لیتری، ترانسمیتر دانفوس با مانومتر صفحه 10 سانت، کلکتور گالوانیزه گرم مجهز می شوند.همچنین نوع سازه بوستر از نوع شاسی مادر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشخصات فنی بوسترپمپ ابارا سری EVMS EVMSG روِی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره رایگان خرید با کارشناسان

بوستر پمپ ابارا سری 3D-3DPF

بوسترپمپ ابارا سری 3D-3DPF از کوپل شدن چند پمپ سری  3D-3DPF ساخته می شود. این بوستر پمپ ها دور ثابت هستند و برای مصارف آبیاری و آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

این بوستر پمپ ابارا با تابلو برق اشنایدر فرانسه تک ضرب و دو ضرب، اتصالات برنجی سیم ایتالیا با لرزه گیر ارتعاشات صنعتی ایران، دو منبع دیافراگمی 24 لیتری، کلید پرشر دانفوس با مانومتر صفحه 10 سانت، لوله مانیسمان رده 40 مجهز می شوند. همچنین نوع سازه بوستر از نوع شاسی مادر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشخصات فنی بوسترپمپ ابارا سری 3D-3DPF روِی لینک زیر کلیک کنید.

بوستر پمپ آتشنشانی ابارا مدل CDA

بوستر پمپ ابارا سری FSA

بوسترپمپ ابارا سری FSA از کوپل شدن چند پمپ سری FSA ساخته می شود. این بوستر پمپ ها دور ثابت هستند و تنها برای مصارف آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرند. 

این بوستر پمپ ابارا با تابلو برق اشنایدر فرانسه تک ضرب و دو ضرب، اتصالات برنجی سیم ایتالیا بهمراه لرزه گیر ارتعاشات صنعتی ایران، با دو منبع دیافراگمی 24 لیتری با 18 ماه گارانتی، کلید پرشر دانفوس با مانومتر صفحه 10 سانت، لوله مانیسمان رده 40 مجهز می شوند. همچنین نوع سازه بوستر از نوع شاسی مادر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشخصات فنی بوسترپمپ ابارا سری FSA روِی لینک زیر کلیک کنید.

کاربردهای بوسترپمپ ابارا

بوسترپمپ ها مصارف بسیار متنوعی دارند که به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

  • جهت افزایش فشار آب در ساختمان های مسکونی و اداری
  • جهت افزایش فشار آب در سیستم های آتش نشانی
  • در مصارف کشاورزی و آبیاری
  • در مصارف صنعتی و در کارخانه ها

نحوه محاسبه بوسترپمپ

جهت محاسبه مولفه های مهم بوستر پمپ که فشار و دبی جز آنها می باشند می توانید با استفاده از جداول زیر آنها را بدست آورید:

  • جدول محاسبه فشار 
  • جدول محاسبه دبی

برای مثال آبدهی بوستر پمپ آبرسانی یک بیمارستان 1000 تخت خوابی64 مترمکعب بر ساعت است.

 

بوستر پمپ آبرسانی

بوستر پمپ آبرسانی ابزاری است که عملکرد مشابه پمپ آب را دارد، با این تفاوت که مشکل نوسان فشار آب را برطرف می کند. در ساختمان های بلند که آب رسانی به طبقات بالاتر کمی مشکل است، با کمک بوستر پمپ حجم قابل توجهی منتقل می شود.

نوسان در شیرهای خروجی هیچ گاه خوشایند نیست، مخصوصا اگر این اتفاق برای ساختمان های بزرگ مسکونی رخ دهد. از این رو، استفاده از بوستر پمپ فشار مناسب شیرهای خارجی را برای واحدها تامین می کند. بدون توجه به این که در چه ساعاتی چه میزان آبی قرار است مصرف شود.

فروش بوستر پمپ

فروش این محصول همانند دیگر ابزار براساس نیاز مخاطبین صورت می گیرد. در زمان مشاوره خرید بوستر پمپ آب، فاکتورهای مهم در نظر گرفته و با تشخیص نیازهای مصرف کننده و دریافت اطلاعات لازم، نوع بوستر و برند آن به خریدار پیشنهاد می شود.

برند ابارا یکی از خوشنام ترین برندهای باکیفیت است که در زمینه فروش سیستم های پمپاژ فعالیت می کند. نماینده رسمی این برند با تضمین اصالت و همکاری مداوم با خریداران فروش انواع بوستر پمپ را در دست دارند. کافی است با مشاورین آن ها در تماس باشید و از روند خرید مطلع شوید.

بوسترپمپ ابارا

بوسترپمپ ابارا

بوستر پمپ قیمت

برای خرید و قیمت این ابزار کافی است نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید. این برند بر پایه دانش و تکنولوژی روز دنیا محصولات خود را ارائه می دهد و بوستر پمپ های متنوعی را در واحد تولید خود داراست. قیمت خرید بوستر پمپ آب آبارا کاملا رقابتی و در کنار حفظ کیفیت، هزینه تمام شده را منصفانه در نظر گرفته است.

بوستر پمپ دور متغیر

بوستر پمپ دور متغیر همان پمپ گریز از مرکز است که با کمک انرژی گریز از مرکز فشار مکش را تولید می کند. با نصب این ابزار در سیستم آبرسانی و خط خروجی برق خانه، تمام قسمت های زیر نظر سیستم تحت فشار قرار می گیرند. هنگام باز کردن شیر آب، پمپ دور متغیر به طور خودکار روشن و به محض بسته شدن شیر، خاموش می شود. در واقع شروع فعالیت بوستر پمپ همزمان با باز شدن شیر آب است و آب با فشار لازم وارد لوله ها می شود.

از مزایای بوستر پمپ دور متغیر می توان به امکان اجرای دیگر قطعات مانند آبگرمکن، شیرآلات، یخچال های یخ ساز و ... اشاره کرد. همچنین هیچ کاری به عملکرد دیگر تجهیزات ندارد و به راحتی و در سریع ترین زمان نصب می شود. این پمپ به عنوان پمپ های بی صدا شناخته می شود و صدای آن نسبت به دیگر پمپ ها حدود 40 درصد کمتر است.

بوستر پمپ تکفاز

بوستر پمپ تکفاز از دور موتور ثابت برای افزایش فشار آب استفاده می کند و برای صنایع تجاری کاربرد فراوانی دارد. در مکان هایی که پیکربندی برق سوکت برق 120 ولت ساده یا پیکربنی فاز تقسیم 120/240 ولت است، از این بوستر استفاده می کنند. در کنار این که توان تک فاز بودن دستگاه باعث استفاده گسترده از آن می شود، برای انتقال نیرو به موتورهای دارای قدرت اسب بخار بیشتر از 5، مناسب نیست. به همین خاطر، پمپ های تک فاز برای مصارف صنعتی که نیاز به راندمان بالایی دارند، انتخابی خوبی نخواهد بود.

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ به یک یا چند پمپ که به صورت موازی کنار یکدیگر چیده شده اند گفته می شود. این ابزار برای تامین دبی و فشار آب مورد نیاز برای آبرسانی و آتش نشانی کاربرد دارد و اجرای آن فشار آب به خوبی افزایش می دهد. بوستر به معنای تقویت کننده است و برای ساخت آن، مدار الکتریکی متفاوتی طراحی می کنند. اما به طور کلی، این ابزار به دو دسته بوستر پمپ آبرسانی و آتشنشانی تقسیم می شود. البته استفاده از بوسترها به این دو مورد محدود نمی شود، اجرای آن در سیستم آبیاری کشاورزی، سیستم های هیدرولیک و فرآیندهای صنعتی نیز کاربرد دارد.

بوستر پمپ دور ثابت

بوستر دور ثابت یک پمپ هوشمند در سیستم های آبرسانی است که یک موتور الکتریکی درون آن حضور دارد. این موتور باعث چرخش پمپ می شود و بدین شکل، فشار آب در سیستم های آبرسانی افزایش می یابد. معمولا در سیستم های آبرسانی دارای فشار کم که فاصله بین منبع آب و نقاط مورد استفاده زیاد است، این مدل بوستر برای تامین فشار آب کافی استفاده می کنند.

مهم ترین مزیت بوستر دور ثابت، داشتن سیستم هوشمند است که به طور خودکار باعث تنظیم فشار آب می شود و از افزایش مصرف انرژی جلوگیری می کند.

قیمت بوستر پمپ دور متغیر

قیمت بوستر پمپ با توجه به عوامل مختلف مشخص می شود. ابتدا باید نوع بوستر را انتخاب کنید، زیرا هر کدام از بوستر پمپ های آب دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. دومین مورد موثر بر قیمت، ظرفیت بوستر پمپ است. هر چه ظرفیت بیشتر، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. عوامل دیگری مانند برند، کیفیت ساخت، ظرفیت پمپ و ... قیمت پمپ را مشخص می کنند. در واقع هر چه کیفیت و برند انتخابی بهتر و مطمئن تر باشد، هزینه پرداختی افزایش می یابد.

محاسبه و طراحی بوستر دور متغیر

برای محاسبه بوستر دور متغیر از دو عدد یعنی دبی و هد کمک می گیریم. به دلیل کاربردهای مختلف پمپ آبرسانی و میزان مصرف متغیر، دبی بوستر نیز ثابت نیست. برای بدست آوردن این مقدار به سراغ تعاریف مختلف می رویم. این تعاریف به نام S.F.U معروف است. با استخراج اعداد مختلف برای استفاده های ضروری ساختمان و جمع آن ها، S.F.U کل ساختمان به دست می آید.

مرحله بعدی به محاسبه هد بوستر پمپ می پردازیم. نوع فشار در سیستم پمپ به دو شکل است: هد استاتیکی و هد دینامیکی. هد استاتیکی بیانگر مکش پمپ با توجه به ارتفاع ساختمان است. در واقع، این عدد اختلاف ارتفاع پمپ با بالاترین مصرف کننده را نشان می دهد. هد دینامیکی نیز به اصطکاک و سرعت آب در مسیر لوله ها و اتصالات مربوط می شود. با جمع این دو هد، فشار لازم برای بوستر پمپ دور متغیر بدست می آید.

محاسبه و طراحی بوستر پمپ آتش نشانی

برای طراحی و محاسبه بوستر پمپ آتش نشانی نیز به دو عبارت هد و دبی نیاز داریم:

دبی: دبی یک جعبه آتش نشانی فعال حدود 50 gpm مشخص شده است. براساس تعداد جعبه های مورد در ساختمان دبی با فرمول زیر بدست می آید: gpm = 50*n

با توجه به استاندارد N.F.P.PA، ساختمان های دارای جعبه آتش نشانی ظرفیت مورد نیاز بر مبنای مصرف 50 گالن در هر دقیقه برای هر جعبه تخمین خورد است. در حالی که از دو جعبه به طور همزمان استفاده می شود.

برای محیط های مجهز به هیدرانت آتش نشانی نیز حداقل ظرفیت بوستر پمپ 500 گالن در دقیقه است.

هد: برای بدست آمدن هد بوستر پمپ آتش نشانی از فرمول زیر استفاده می کنیم:

Pt = P1 + P2 + P3

افت مسیر:

P1 = 1.5 * L * 0.04

L: حد فاصله مسیر رفت از دهانه بوستر تا بالاترین جعبه آتش نشانی بر حسب متر

P2: فشار لازم برای سر شلنگ بالاترین جعبه که از فرمول روبرو بدست می آید.   P2= 24 m.H20

P3: ارتفاع بالاترین جعبه که از دهانه بوستر پمپ بر حسب متر اندازه گیری می شود.

بعد از اندازه گیری عدد دبی، برای محاسبه مخزن ذخیره آب آتش نشانی کافی است آن را در عدد 30 ضرب کنید. عدد نهایی حجم مخزن را بر حسب گالن نشان می دهد.

بوستر پمپ آبرسانی یکی از تجهیزات مناسب برای آبرسانی واحدهای مسکونی و اطفا حریق است که انرژی سیال را به مقدار دلخواه افزایش می دهد. سیال با ورود به بوستر فشار بیش از آنچه قبل از آن داشته است را بدست می آورد و به بیرون پرتاپ می شود. قیمت بوستر پمپ آب به نوع آن، کیفیت و طراحی تجهیزات بستگی دارد. با نصب این ابزار شاهد مصرف کمترین انرژی و بهترین راندمان خواهید بود.

بوستر پمپ آتشنشانی ابارا مدل CDA

بوستر پمپ آتشنشانی

بوستر پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ آتش نشانی چیست؟ این ابزار از چند پمپ به صورت موازی تشکیل می شود که توانایی انتقال آب برای اطفای حریق را به عهده دارد. امروزه به دلیل ساخت ساختمان های بلند، استفاده از بوستر پمپ در سیستم آبرسانی ضرورت پیدا کرده است. تنها به کمک آن فشار و دبی لازم برای سیستم آتش نشانی ایجاد می شود؛ در حالی که انرژی مصرفی به حداقل می رسد.

قیمت بوستر پمپ آتش نشانی براساس توان و مشخصات آن بیان می شود که هر چه توان و عملکرد آن بهتر، هزینه آن نیز افزایش می یابد.

قیمت بوستر پمپ آتش نشانی

عوامل مختلفی بر قیمت این ابزار پرکاربرد تاثیرگذار است. برای تعیین آن، ابتدا باید قدرت و توان لازم را مشخص کنید. همچنین براساس شیرآلات، اتصالات و فشار مورد نیاز، مدل بوستر پمپ را انتخاب کنید. دیگر عوامل تعیین کننده هزینه نهایی، برند، کیفیت و عملکرد آن است.

 

جوکی پمپ آتش نشانی چیست؟

پمپ آتش نشانی جوکی، نوعی پمپ با توان کم است که اجرای آن در سیستم خاموش کردن حریق، باعث آبرسانی بهتر و سریع تر می شود. این پمپ فشار لازم و ثابتی برای سیستم ایجاد می کند و باعث راه اندازی سریع تر پمپ اصلی آتش نشانی می شود.

بوستر پمپ آتش نشانی ul

بوستر پمپ آتش نشانی با نشانه UL یکی از ایمن ترین و استانداردترین بوسترهای بازار است که برای سیستم آبرسانی آتش نشانی استفاده می شود. این ابزار توسط سازمان معتبر مورد بررسی قرار گرفته و آزمایش های مختلفی برای تست انجام شده است. بسیاری از سازمان ها و مکان های حساس مانند بیمارستان، هتل، ایستگاه های آتش نشانی با خیال راحت از بوستر پمپ UL استفاده می کنند، چراکه ویژگی های عملکردی آن با دقت بررسی شده است.

محاسبه جوکی پمپ

فشار این ابزار هم اندازه پمپ های اصلی انتخاب می شود و دبی آن باید از جریان خروجی از یک اسپرینکلر سیستم کمتر باشد. معمولا این فشار بین 5 الی 10 psi از پمپ اصلی بیشتر و دلیل آن هم روشن شدن جوکی پمپ به عنوان اولین پمپ سیستم است.

مشخصات بوستر پمپ آتش نشانی

مشخصات بوستر پمپ آتش نشانی به عوامل مختلف مانند ظرفیت و فشار مورد نیاز پروژه های مختلف بستگی دارد. امروزه انواع مختلفی از پمپ های آتش نشانی توسط شرکت های معروف همچون ابارا ارائه می شود که حق انتخاب را به عهده مخاطبین می گذارد. تمام مشخصات فنی داخل کاتالوگ محصولات وجود دارد که با بررسی آن ها و محاسبات انجام شده، ظرفیت و قدرت پمپ مورد نیاز انتخاب می شود.

نحوه کار بوستر پمپ آتش نشانی

به محض تشخیص آتش سوزی، سیستم رفع حریق با ارسال سیگنال به کنترل کننده بوستر پمپ، موتور آن را روشن می کند. پمپ آب را از درون منبع دریافت می کند، سپس فشار آن را برای سیستم افزایش می دهد. آب با فشار مورد نیاز از نازل های آتش نشانی خارج می شود.

اکثر بوستر پمپ ها به صورت خودکار فعالسازی می شوند و هنگام پاسخگویی به سیگنال سیستم اعلام حریق شروع به کار می کنند. همچنین ممکن است دارای یک منبع تغذیه پشتیبان باشند تا حین قطعی برق همچنان به فعالیت خود ادامه دهند.

کاتالوگ جوکی پمپ

انواع مختلفی از جوکی پمپ در دسترس است که هر کدام ویژگی های خاص خودش را دارد. با بررسی کاتالوگ جوکی پمپ، ظرفیت مناسب برای سیستم انتخاب می شود. این ابزار با هدف حفظ فشار آب در زمان نشتی به کار می رود و ظرفیت آن بیشتر از میزان نشتی معمولی خواهد بود.

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ به مجموعه یک یا چند پمپ آب موازی گفته می شود که با کمک اتصالات در کنار یکدیگر کار می کنند. زمانی که جریان آب متغیر پدید می آید و فشار آب مشخصی برای استفاده بیان نمی شود، این پمپ بهترین انتخاب است.

از انواع بوستر پمپ برای تهیه آب مصرفی مراکز بزرگ، محیط های تجاری و اداری استفاده می شود. حتی در صنعت کشاورزی این مدل پمپ کاربرد بسیاری دارد. معمولا بوستر پمپ ها از تجهیزات انعطاف پذیری ساخته می شوند که به بهبود فشار آب کمک شایانی می کنند و فشار آب مناسبی را به تمامی سیستم آبرسانی ارائه می دهند. 

بوستر پمپ آتش نشانی ابزاری کاربردی برای سرویس دهی بهتر سیستم اطفا حریق است که با استفاده از ان جریان آب گردش می اید و باعث ایجاد فشار بهتر درون لوله ها می شود. برای خرید این محصول می توانید نگاهی به مدل های مختلف برند ابارا بیندازید و با توجه به نیاز سیستم بهترین مدل را خریداری کنید.